Pozycjonowanie stron WWW - Warszawa - SeoBlast.pl http://www.seoblast.pl Pozycjonowanie i reklama w internecie stron www. Tue, 23 Oct 2012 19:22:07 +0000 pl-PL hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.9.3 SEO http://www.seoblast.pl/seo/ http://www.seoblast.pl/seo/#comments Tue, 16 Oct 2012 20:07:01 +0000 http://www.seoblast.pl/?p=875 Rozwinięcie skrótu SEO, rozpościera przed nami anglojęzyczny slogan „Search Engine Optimization”, który w wolnym tłumaczeniu oznacza optymalizację do wyszukiwarek, czyli działanie zmierzające do osiągnięcia jak najlepszego wyniku w rankingu danej wyszukiwarki. Aby to osiągnąć wiele firm zatrudnia najróżniejszych specjalistów z tej branży, którzy mają być gwarancją sukcesu. Obiera się strategię rozwojowe, w których zawiera się słowa kluczowe i frazy, pod jakimi nasza strona ma być wyszukiwana w Google. Pozycjonowanie stron internetowych to jedna z gałęzi rozpowszechnionego na całym świecie marketingu internetowego. W Polsce można spotkać się z rozróżnianiem pozycjonowania od optymalizacji. Polega ono na twierdzeniu, że pozycjonowanie to działanie poza stroną – przykładem tutaj może być Link building. Optymalizacja natomiast to czynności wykonywane na danej stronie internetowej i chodzi tutaj o zmiany w budowie, treści czy strukturze danej witryny. Proces optymalizacyjny opiera się głównie na modyfikowaniu treści na stronie, pod kątem słów kluczowych, obieranie kierunków kampanii reklamowej. To jedna cześć, drugą są zmiany w kodzie strony, które w zasadzie nie mają bezpośredniego wpływu na serwis. Search Engine Optimization opiera się w dużej mierze na wszelkiej maści treści, w której skład wchodzi miedzy innymi dopasowywanie treści w tagach tytułowych, tworzenie tekstów z uwzględnieniem wcześniej ustalonych słów kluczowych – to działanie nosi nazwę SEO Copywritingu. Oprócz tego zwraca się uwagę na dobór odpowiednich nagłówków, a także na aranżację treści menu i innych elementów. Swego czasu podstawą były meta tagi Keywords czy Description – dzisiaj o bardzo niewielkim znaczeniu. Druga strona medalu, jaką jest kod i struktura jest niewidoczna dla przeciętnego użytkownika serwisu. Bazuje się tutaj na indeksach i klasyfikowaniu wyszukiwarce. To właśnie w tą stronę zmierza działanie dotyczące kodu i struktury. Pozycjonowanie natomiast zajmuje się tworzeniem zewnętrznych odnośników, na innych stronach internetowych, które mają wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania.

]]>
http://www.seoblast.pl/seo/feed/ 0
Wyniki wyszukiwania http://www.seoblast.pl/wyniki-wyszukiwania/ http://www.seoblast.pl/wyniki-wyszukiwania/#comments Tue, 16 Oct 2012 20:06:34 +0000 http://www.seoblast.pl/?p=873 Pewnie niejednokrotnie zdarzyło Ci się wyszukiwać potrzebnych Ci informacji w Google, najpopularniejszej wyszukiwarce na świecie. Z pewnością uznasz to za dosyć prostą metodę, w końcu wystarczy wklepać jeden bądź dwa wyrazy i możemy przekopać całą masę witryn internetowych, na temat, jaki uwzględniliśmy wpisując daną frazę. Po wpisaniu jej wpierw ukazują się naszym oczom najpopularniejsze wyniki wyszukiwania. Ostatnimi czasy Google wprowadziło coś ala podpowiedzi wynikowe do wpisywanych fraz i wraz z wpisywanym tekstem rośnie ich ilość. Pasek się rozwija i możemy znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Sugestie te, są naprawdę przydatne w wielu przypadkach. Profesjonalnie nazywa się to algorytmem auto uzupełniania, który przewiduje nasze zapytania i jeśli są one trafne, nie musimy nawet wciskać potwierdzającego Entera. Algorytm swoje działanie opiera na przewidywaniu jeszcze niedopisanej części zapytania, na podstawie wyników haseł najchętniej wybieranych. W miarę powstawania tekstów w okienku wyszukiwania, frazy ulegają dynamicznej aktualizacji. Z każdą kolejną literą wyniki są bardziej sprecyzowane. Oczywiście, aby nasze wyszukiwanie przebiegało szybko i sprawnie możemy je sprecyzować i jednocześnie przyśpieszyć. Jak więc to zrobić? Po pierwsze, jeśli na liście proponowanych fraz znajdziemy odpowiadające naszym oczekiwaniom hasło, należy kliknąć w nie. Innym sposobem jest wertowanie liczby proponowanych fraz i przeszukiwania ich za pomocą korzystania ze strzałki w dół. W wyszukiwarce, jaką jest Google Chrome wdrożone jest wyszukiwanie dynamiczne, które polega na wyświetlaniu wyników wyszukiwań w trakcie pisania w pasku adresu – profesjonalnie nosi to nazwę omniboksa. Korzyści wynikające z wyszukiwania dynamicznego są naprawdę pokaźne. Oszczędzamy czas, który możemy wykorzystać na inne czynności – mowa tutaj o trafnych wyszukiwaniach podczas pisania fraz. Ponadto dynamiczne wyszukiwanie zapewnia nam mniej pisania – wyniki są w końcu generowane automatycznie. Według niektórych statystyk średnia liczba wciskanych klawiszy w trakcie wyszukiwania, może zmniejszyć się nawet o 9.

]]>
http://www.seoblast.pl/wyniki-wyszukiwania/feed/ 0
Pozycje, frazy – słowa kluczowe http://www.seoblast.pl/pozycje-frazy-slowa-kluczowe/ http://www.seoblast.pl/pozycje-frazy-slowa-kluczowe/#comments Tue, 16 Oct 2012 20:06:05 +0000 http://www.seoblast.pl/?p=871 Keywords – w wolnym tłumaczeniu oznacza oczywiście słowa kluczowe. Ale czy wielu codziennie korzystających z nich użytkowników zdaje sobie w ogóle sprawę, czym one właściwie są? A może chociażby gdzie są wykorzystywane? Jeśli ktoś wie, to bardzo dobrze. Jeśli natomiast nie – nic straconego, w tym artykule zostanie do maksymalnie przybliżone, nawet największym laikom. Słowa kluczowe nazywane są też często frazami – to wyrazy, które internauci wpisują w wyszukiwarce internetowej, licząc na to, że liczące się dla nich informacje zostaną za pomocą tego wyszukane. Logicznym jest, że im wyżej w rankingu wyszukiwarki znajduje się dana strona, tym większa szansa, że zostanie ona odwiedzona właśnie przez szukającego internautę. Aby jednak stało się to możliwe musimy zadbać o odpowiednie rozmieszczenie i umieszczeniu słów kluczowych w tekście oraz na stronie internetowej. Z języka angielskiego proces ten nazywa się „keyword density”. Powinniśmy zadbać, aby frazy te znalazły się w tytule strony, metatagach – czyli opisie strony, w treści strony, zwanej contentem, a także w nagłówkach i anchorach. Ważne jest, aby umieścić je również w nagłówkach, opisach obrazków, w tytułach linków, a także w opisach obrazków. Należy unikać natomiast wpisywania słów kluczowych do metatagów, jeśli nie opisują one danej zawartości strony, a także wypełniać milionami fraz komentarzy. Strzeżmy się również słów kluczowych umiejscowionych w różnych, ukrytych warstwach, a także czcionki nie widocznej dla oka, najczęściej w rozmiarze tła. Warto przy szukaniu słów kluczowych zabawić się w burzę mózgów (ang. „brainstorm”). Polega ona na wypisywaniu wszelakiej maści słów i fraz, które opisują daną stronę internetową. Te słowa kluczowe warto zawrzeć w materiałach opisujących daną witrynę. W tym procesie, nie trzeba nawet myśleć nad wyrazami, które się wpisuje – duża część z nich i tak odpadnie w kolejnym procesie. Można też w tych tekstach uwzględnić nazwy firm. Naprawdę warto też sięgnąć do statystyk stron internetowych o podobnej tematyce i zwrócić szczególną uwagę na słowa kluczowe, jakie są najczęściej wykorzystywane przez użytkowników.

]]>
http://www.seoblast.pl/pozycje-frazy-slowa-kluczowe/feed/ 0
Linki sponsorowane http://www.seoblast.pl/linki-sponsorowane/ http://www.seoblast.pl/linki-sponsorowane/#comments Tue, 16 Oct 2012 20:05:39 +0000 http://www.seoblast.pl/?p=869 Inwestycja w linki sponsorowane to często niełatwy kawałek chleba. Nie wystarczy ich kupić, byłoby to prawdopodobnie zbyt proste. Straty wynikające z nieprzemyślanych posunięć, mogą być duże i jednocześnie trafiające w inwestytura. Sęk w tym jaki wybrać model rozliczeniowy, by był zarówno dobry dla inwestora, jak i korzystny dla sprzedającego. Obecnie najpopularniejszą forma rozliczeniową jest prawdopodobnie model hybrydowy, który znacząco wyprzedza w rankingu kolejny system jakim są pakiety kliknięć. Linki sponsorowane to ciężki orzech do zgryzienia – całe kierowanie kampanią marketingową jest swoistym wyzwaniem, a co jeśli dodamy do tego problemy z wyborem modelu rozliczeniowego, adekwatnego do danej sytuacji? Aby w ogóle rozpocząć działanie na linkach sponsorowanych, powinniśmy wpierw zainteresować się, w jaki sposób możemy je pozyskać. Proces ten nie stanowi akurat wielkiego wyzwania, w związku, z czym przechodzimy do działania. Pierwszym krokiem ku zdobyciu linków sponsorowanych jest rejestracja w usłudze Google AdWords, następnie wymyślamy treść reklamy. Tworzymy słowa kluczowe, na które reagować będzie wyszukiwarka internetowa, później natomiast konfigurujemy jeszcze wiele ustawień kampanii, niezbędnych do jej skutecznego zarządzania i działania. Przystępujemy więc do naszego zarabiania z rozmachem. Od momentu uruchomienia kampanii linków sponsorowanych, każdorazowe odwiedzenie naszej witryny internetowej powoduje, że na nasze konto wpływają środki. Możemy spodziewać się kwot w przedziale 0,25 groszy – 2 złote. Są to najpopularniejsze stawki na rynku za reklamę. Zdarzają się oczywiście przedziały tematyczne, w których możemy zainkasować kilkukrotnie wyższą kwotę. Naturalną rzeczą jest, że musimy odprowadzić niejaki „podatek” firmie Google – pobierany od każdego kliknięcia w reklamę. Jeśli nie podejmujemy się tworzenia kampanii samotnie, warto wybrać do tego specjalistycznie przygotowaną firmę, której model rozliczeń będzie polegał na osiągnięciu satysfakcjonujących dla klienta celów. Warto obrać taką drogę inwestycyjną, w której obie strony będą od siebie zależne i żeby jedna mogła zarobić, druga również musi osiągnąć zyski.

]]>
http://www.seoblast.pl/linki-sponsorowane/feed/ 0
Modele rozliczeniowe w umowach seo http://www.seoblast.pl/modele-rozliczeniowe-w-umowach-seo/ http://www.seoblast.pl/modele-rozliczeniowe-w-umowach-seo/#comments Tue, 16 Oct 2012 20:04:52 +0000 http://www.seoblast.pl/?p=867 Kiedy dogadujemy się z klientem w sprawie konkretnego zlecenie, nadchodzi czas gdy klient pyta o modele rozliczeń. W związku z tym wykonawca zlecenie zastanawia się jaki model przestawić klientowi. Przykłady przedstawię na przykładzie pozycjonowania stron internetowych. Pierwszym modelem jest ryczałt. Jest to stała opłata pobierana bez względu na efekty. Przykładowo jeśli klient zlecił pozycjonowanie swojej strony i chciał, aby znalazła się ona w TOP10, to kiedy strona nie trafia do topki, to klient ma podwójny problem. Pierwszym jest brak efektów w postaci topki, a drugim jest zapłata, gdyż według tej umowy klient musi dokonać płatności na konto wykonawcy, bez względu na efekty pracy. Drugą opcją jest płatność za efekt, plus ewentualnie dodatkowe bonusy. Ten model charakteryzuje się tym, że osoba pozycjonująca dostanie wynagrodzenie za osiągnięcie wyznaczonego celu. Przykładowo klient chce, aby jego strona znalazła się w TOP10, jeśli uda się ten cel osiągnąć pozycjonerowi, wtedy dostanie swoje wynagrodzenie. Jednakże dobrze jest także zachęcić pozycjonera do pracy poprzez ewentualne bonusy. Jest to dobre rozwiązanie dla dwóch stron, ponieważ klient nie będzie się musiał martwić, iż pozycjoner po wejściu do TOP10 osiągnie na laurach i skasuje klienta za jedyne TOP10. By tego uniknąć proponuje się dodanie bonusu, przykładowo jeśli pozycjoner osiągnie TOP5, to dodać mu 25% za daną frazę, z kolei uda mu się wejść do pierwszej trójki, można go nagrodzić 50% bonusem. Opcją numer trzy jest płatność za ruch z opcją granicy lub schodkowy. W tym systemie obie strony powinny mieć dostęp do statystyk, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień, a także by mogli się wzajemnie kontrolować podczas rozliczenia. W tym modelu rozliczenia, obie strony umawiają się, iż rozliczenie będzie za każdego dostarczonego realnego użytkownika. Zazwyczaj cykl rozliczeniowy trwa jeden miesiąc. W tym systemie obie strony ustalają kwotę jaką pozycjoner będzie dostawał od każdego użytkownika. Przykładowo jeśli będzie to 25 groszy, a stronę odwiedzi 10000 osób to pozycjoner otrzyma kwotę 2500 zł.

]]>
http://www.seoblast.pl/modele-rozliczeniowe-w-umowach-seo/feed/ 0
Co to jest audyt ? http://www.seoblast.pl/co-to-jest-audyt/ http://www.seoblast.pl/co-to-jest-audyt/#comments Tue, 16 Oct 2012 20:04:19 +0000 http://www.seoblast.pl/?p=865 Audytem nazywamy ocenę jakieś osoby, organizacji, procesu, systemu, produktu czy też projektu. Przeprowadza się go w celu uzyskania pewności co do prawdziwości, a także rzetelności informacji oraz oceny systemu kontroli wewnętrznej. Jego celem jest wyrażenie opinii związanej z jakąś osobą, organizacją, systemem i innymi wyżej wymienionymi elementami w ramach oceny w oparciu o przeprowadzone testy. Z praktycznych względów, zadaniem audytu jest jedynie dostarczenie racjonalnej gwarancji, na temat braku poważnych błędów. Z tego powodu w audycie zazwyczaj zawierane są różne statystyczne metody doboru próby do badania. Audyt oparty jest na ocenie przez kompetentny oraz niezależny zespół czy konkretny przedmiot, który został poddany audytowi spełnia jego wymagania. Celem audytu może być weryfikacja czy jakiś wyznaczone wcześniej cel przez organizacją audytowaną został osiągnięty albo czy jej działania są zgodne z akceptowanymi standardami. Audyt może oceniać również kontrolne procedury, chcąc stwierdzić czy dany przedmiot, który został poddany audytowi również w przyszłości będzie spełniał konkretne wymagania. Audyt oprócz oceny wskazuje również zalecenia do zmian w procedurach. Krótko mówiąc audyt jest to ocena zgodności teraz i w przyszłości. Audyt możemy podzielić na dwa rodzaje ze względu na umiejscowienie w jednostce. Dzielimy go na audyt wewnętrzny oraz audyt zewnętrzny. Audytem zewnętrznym nazywamy badanie, które jest przeprowadzane przez audytorów niezależny od badanej jednostki. Z kolei audytem wewnętrznym jest przeprowadzany jakby wewnątrz firmy i pomaga on konkretniej organizacji w osiągnięciu celów, które wcześniej sobie założyła. Wiele osób stosuje naprzemiennie słowa audyt oraz audit. Należy wiedzieć, iż słowo audit jest błędnie stosowaną zamianą słowa audyt. Zatem należy pamiętać, iż Polską, prawidłową formą tego słowa jest – audyt.

]]>
http://www.seoblast.pl/co-to-jest-audyt/feed/ 0
Optymalizacja serwisów internetowych. http://www.seoblast.pl/optymalizacja-serwisow-internetowych/ http://www.seoblast.pl/optymalizacja-serwisow-internetowych/#comments Thu, 11 Oct 2012 16:19:31 +0000 http://www.seoblast.pl/?p=848 SEO to skrót, który na pierwszy rzut oka nie wiele nam mówi. Rozwinięcie go w postaci Search Engine Optimization to już coś więcej. W końcu w wolnym tłumaczeniu oznacza optymalizację dla wyszukiwarek. Decydując się na zatrudnienie specjalisty z branży SEO możemy wydatnie przyczynić się do wzrostu popularności naszego serwisu. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że takim ruchem mogą również bardzo zaszkodzić. Do głównych zadań optymalizatorów należy między innymi dogłębna analiza treści i struktury witryny, ewentualne porady techniczne na temat witryny, zarządzanie kampaniami rozwojowymi, zbadania używanych na rynku słów kluczowych. Abyśmy mogli być elastyczni na rynku warto przed zatrudnieniem jakiegoś specjalisty, samemu pojąć podstawy działania wyszukiwarek. Przed przystąpieniem do konkretnych działań z klientem warto rozeznać się na rynku, po to by chociażby osoby gwarantujące pierwszą miejsce w danej wyszukiwarce mogły być od razu odrzucane – ze względu na zbyt wielką pewność siebie – tego nie da się zaoferować. Sprawdzając te informacje z wikipedią, możemy zauważyć pewne powiązania, ale tez i uściślenia pod kątem samej definicji. Optymalizacja to metoda, w której celem jest wyznaczenie najlepszego, a zarazem optymalnego rozwiązania, z punkty widzenia określonego wskaźnika. Rozróżniamy dwa typy optymalizacji – jednokryterialną i wielokryterialną. Ta druga występuje w wielu dziedzinach, od projektowania po produkcję. Dobrym przykładem tego rozwiązania jest maksymalizacja zysków, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów.

]]>
http://www.seoblast.pl/optymalizacja-serwisow-internetowych/feed/ 0
Proces zwany pozycjonowaniem http://www.seoblast.pl/proces-zwany-pozycjonowaniem/ http://www.seoblast.pl/proces-zwany-pozycjonowaniem/#comments Thu, 11 Oct 2012 16:07:24 +0000 http://www.seoblast.pl/?p=845 Search Engine Optimization – bo tak brzmi pełna anglojęzyczna nazwa procesu zwanego pozycjonowaniem stron internetowych. Można powiedzieć, że działanie to na stale zagościło w indeksie reklam każdej firmy. Witryna internetowa to już nie tylko wizytówka danego przedsiębiorstwa, ale i jego sposób na pozyskanie klientów. Pozycjonując stronę do odpowiedniego poziomu możemy właśnie to uczynić. Powodzenie zależy od doboru słów kluczowych przez osobę pozycjonującą, a także od konkurencji w danym temacie. Cel pozycjonowania może być tylko jeden i jest nim jednocześnie osiągnięcie pierwszego miejsca w rankingu danej wyszukiwarki, po uwzględnieniu danej frazy. Lista, jaką przedstawia ranking ma swoje odzwierciedlenie w późniejszych procesach wyszukiwań haseł, pod daną frazę.  Aby zwiększyć swoje szanse na wysokie miejsce w rankingu wyszukiwarki warto sprawdzić takie elementy jak popularność strony, linki popularity, a także budowę i zawartość strony internetowej. To w dużej mierze od tych aspektów zależy nasz wynik w danej wyszukiwarce. Przedstawmy sobie, więc od podszewki kolejne elementy, które brane są pod uwagę w trakcie procesu wyszukiwania fraz. Popularność strony zależna jest oczywiście od ilości wizyt na danej stronie internetowej. Jak nietrudno się domyślić, im więcej taki wizyt, tym większa. Jeśli te wizyty są długie to oczywiście wpływa to pozytywnie na ostateczne wyniki. Linki popularity to czynnik niezwykle ważny, istotnie wpływający na wyniki wyszukiwania. Duża ilość linków prowadzonych do naszego serwisu internetowego wpłynie korzystnie na nasz ranking. Osiągnąć ją można poprzez wymianę z innymi stronami internetowymi, na linii my umieszczamy ich linki na swojej, oni zaś nasze na swojej. W pozycjonowaniu naszego serwisu warto czasem wykorzystać serwisy społecznościowe, na których panuje obecnie niesamowity ruch. Każdorazowe kliknięcie „Lubię to” przez użytkownika ma kolosalny wpływ na nasze miejsce w rankingu.

]]>
http://www.seoblast.pl/proces-zwany-pozycjonowaniem/feed/ 0