Optymalizacja a pozycjonowanie stron

Z nami Twój biznes poszybuje po same przestworza!

 

Reklama strony internetowej w wyszukiwarkach internetowych to obecnie jedna z najczęściej wybieranych metod e-marketingowych. Dzięki niej można uzyskać optymalny rezultat, czyli wysoką pozycję dla danej strony, co przekłada się na zwiększoną liczbę odwiedzin, a tym samym lepsze zyski.

SEO – optymalizacja i pozycjonowanie

SEO, czyli search engine optimization, optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych, zwana także pozycjonowaniem to zespół działań zmierzających do nadania stronie wysokiej pozycji. W polskiej nomenklaturze branżowej rozróżnia się przede wszystkim dwa typy tych działań, co nie jest odzwierciedlone w angielskiej nazwie. Są to optymalizacja strony internetowej, a także jej pozycjonowanie, chociaż zdarza się, że terminy te używane są wymiennie. Czym różnią się te dwa elementy wchodzące w skład SEO?

Optymalizacja stron

Optymalizacją nazywa się działania on-page, czyli prowadzone na samej stronie, która jest przedmiotem promocji. Obejmują one zmiany treści oraz kodu strony, aby była ona lepiej widoczna przez roboty wyszukiwarek i łatwiejsza w obsłudze dla użytkowników. To m.in. dobranie odpowiednich tagów tytułowych, nagłówków, właściwe rozmieszczenie słów kluczowych, poprawa czasu ładowania strony, zastosowanie przyjaznych adresów.

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron to z kolei działania off-page, czyli poza stroną. Polegają one na pozyskiwaniu odnośników z różnych stron zewnętrznych dla odpowiednich słów kluczowych. Słowa kluczowe, na które można pozycjonować stronę, to na przykład „tanie pozycjonowanie stron warszawa”. Wykorzystuje się do tego celu różnego rodzaju serwisy tematyczne, katalogi stron internetowych, buduje się zaplecze dla strony WWW składające się z różnych tekstów, prowadzi się wymianę linków z innymi stronami.

Jeżeli interesuje cię pozycjonowanie i optymalizacja, Warszawa to miasto, w którym działa najwięcej agencji zajmujących się tego rodzaju metodą promocji online, ale także działają one na terenie całego kraju. Warto wybrać specjalistów, którzy posiadają doświadczenie w SEO, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Masz pytania ? Napisz do nas:

Więcej przypadków o których piszemy

Wszystkie artykuły